Türkiye Petrolleri Mh 02000 Adıyaman TÜRKİYE

Başkanın Mesajı

Anasayfa » Başkanın Mesajı

 

OSB’lerin kuruluş amacı; az gelişmiş bölgelerde sanayiyi yaygınlaştırmak, istihdam politikalarını desteklemek, sanayicilerimizin sanayi parseli ihtiyaçlarını karşılamak, modern ve sağlıklı ortamlarda çalışma imkânı sağlamak, sanayileşmenin dengeli dağılımıyla düzenli kentleşmeyi sağlamaktır. OSB uygulamasıyla, plansız kent ve sanayi gelişimine son vermek ve çevre problemlerini ortadan kaldırmak için geleceğe dönük sanayi odaklı planlı bir kent kurulması hedeflenmiştir. Bu hedef için, Kent Planlama İlkeleri temel alınmıştır.


Kuruluşumuzdan bu yana ilimizin yatırımın lokomotifi olan Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi kentimizin gururudur. Adıyaman sanayisine değer yaratan, kent ve ülke ekonomisine katkı sunarak, üretimleriyle kıtalar arası sınırları kaldırmak için 1995’de yola çıkan Adıyaman OSB, ilimizde üretim bayrağını dalgalandırmaktadır.
İlimizdeki Yatırımcılara destek sunan endüstri üssü kimliğiyle değer üreten Adıyaman OSB, yatırımlarının kalitesini ve ölçeğini de her geçen gün artırmak için büyük efor sarf etmektedir.


Tekstilden metale, mobilyadan gıdaya kadar farklı birçok kalemdeki işletmelerimizin Türkiye’nin ekonomisine katkı sunan firmalarından olmaları da bizler için ayrıca büyük bir gurur kaynağıdır.


Sanayicilerimizin destekleriyle ve güvenleriyle geldiğimiz bu makamın kıymetini bilenlerden, nitelikli faaliyet ve projeleriyle taşı gediğine koyan OSB’lerden biri olarak en büyük hedefimiz ise, katma değer yaratan bütün sektörlerimizle daha fazla kucaklaşmak, ileri teknoloji kullanımı yüksek işletmelere köprü olmak ve firmalarımızın niteliklerini deniz aşırı ülkelerde daha fazla tanıtabilmesine olanak sağlamaktır.

 

Abdulkadir ÇELENK
Adıyaman OSB Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

 

 

 
 

 

Kurumumuz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: